מטרות

לרדת מן המיטה לבד בבוקר. להתקלח. להתלבש. ללכת ברגל או לנסוע ברכב. להגיע למקום הלימודים או העבודה. לרכוש מקצוע ומעמד. לצאת לקניות, לבילויים, לטיולים. לתפקד כאדם, כבן זוג וכהורה. להיות עצמאי ללא תלות בחסדי אחרים. לעמוד על הרגליים.

כל הפעולות הפשוטות והשגרתיות ביותר עבורך, הן מאבק יומיומי עבור עשרות אלפי אנשים בישראל. עשרות אלפי נכים נפגעי חוט שדרה וביניהם אלפי ילדים ונערים, שתאונת דרכים, תאונת עבודה או פיגוע הפכו ברגע אחד את חייהם הקודמים, הרגילים, לחלום רחוק.

ביום ה- 27 בנובמבר 2001, פגע ירי מחבלים ברכב בו נסעה חנה ברט עם שניים מילדיה. חנה, שהגנה בגופה על ילדיה, נפגעה בחוט השדרה. מאז היא בכסא גלגלים. תוך כדי ההתמודדות היומיומית עם הנכות, התוודעו חנה ברט, בני משפחתה וידידיה למצבם חסר התקווה של נפגעי חוט שדרה - תוצאה של היעדר משאבים למחקר שיקדם את סיכויי ההחלמה והשיקום. יחד הקימו את קרן ישראל לנפגעי חוט שדרה, כדי לתת לנפגעים קרן אור של תקווה.

אנשי המקצוע תמימי דעים: עתידם של נפגעי חוט השדרה תלוי יותר מכל בהתקדמות הידע המדעי. מחקרים רפואיים מעמיקים ומקיפים ירחיבו את אפשרויות הטיפול, הריפוי והשיקום, יובילו לפיתוח מיכשור ואיבזור מתאים ויצעידו את הנפגעים צעד גדול קדימה. אך בשל העלויות העצומות והיעדר תקציב, עולם המחקר בתחום כמעט עומד מלכת והנפגעים נותרים ללא מענה.

קרן ישראל לנפגעי חוט שדרה קמה בכדי ליצור עבורם את פריצת הדרך. בשיתוף רופאים, מדענים ונציגי הנפגעים, פונה הקרן לחוקרים ולמוסדות בריאות ברחבי הארץ ומעניקה מימון וליווי למחקרים חיוניים נבחרים.

התוצאות כבר מורגשות במגוון בתים, בתי חולים ומוסדות שיקום:
איכות חייהם של מאות נפגעים שופרה ללא היכר בעזרת פיתוחים רפואיים מתקדמים, פרי מחקרים שמימנה קרן ישראל.